Hakkımda

Ufuk ÇINAR

Merhaba, ben Ufuk.

Duygusallığımı annemden, merhametimi babamdan, doğruluğumu abimden alarak büyümüş, gezmeyi ve yazmayı çok seven ortaya karışık bir Çınar’ım.

Manisa ili Salihli ilçesinde 1995 yılında doğdum. Eğitim hayatım sırasıyla şu şekilde ilerledi.

  • Atatürk İlköğretim Okulu (4. sınıf ilk dönem Fadime Bolkan İÖ)
  • Gökçeada Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi
  • Salihli Anadolu Lisesi
  • Okan Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Hizmetleri
  • Eskişehir Anadolu Üniversitesi Afet ve Acil Durum Yönetimi
  • Uşak Üniversitesi Sağlık Hizmetleri

Askerliğimi ise oldukça zorlu bir yer olan Kalender Orduevi’nde (Sarıyer/İSTANBUL) şoför olarak yaptım. Her gün Sarıyer, Yeniköy, Kadıköy gezmek gerçekten çok zordu (!). Özellikle kliması olmayan aracımla serinlemek için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden falan geçmek, of ne kadar zordu anlatamam.

Mesleki hayatım ise aslında kendimi bildiğimde başladı hala da devam ediyor. İlkokul 1. sınıfken bakkal dükkanımızı açardım sabah 06.30’da, 8.40’da okula geçerdim. Büyüdüm üniversiteye gittim; bu süreçte de şuan bulunduğum noktaya gelmemi sağlayan ve şükranlarımı hiçbir zaman hakkıyla sunamadığım Yücel Muratoğlu‘nun (benim için her zaman Yücel Abi) sahibi olduğu Emphair Saç Ekimiz Merkezi’nde çalıştım (şuan Empclinics çatısı altında hizmet veriyorlar). Üniversite eğitimimi ikinci öğretim olarak tamamladığım için sabah 9’da işbaşı yapıp 17’de işten çıkıyordum. 18’de derslerim başlar ve genellikle 23.30 civarı biterdi. O iki senemde abimin tabiriyle robot gibiydim ama her şeye rağmen başardım. Şuan ise T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde (Ambulans) Paramedik olarak çalışmaktayım.

Evlilik hayatıma da değinmezsem olmaz. Hayatımı soyadımı taşıyarak beni şereflendiren, uğruna dünyaları yakacağım bir kadınla paylaşıyorum, pek sevgili karım Kübra ÇINAR. Bekarlık sultanlık tabularımı yıkan, bana cenneti yaşarken tattıran güzel kadın, her yerde söyledim, buradan da söylerim seni çok seviyorum.

Saygılarımla.