“The Last of Us” bir video oyunudur ve Naughty Dog tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 2013 yılında PlayStation 3 için piyasaya sürülmüştür ve daha sonra 2014 yılında PlayStation 4 için yeniden yayınlanmıştır. Oyun, post-apokaliptik bir dünyada geçmektedir ve zombi benzeri yaratıkların yanı sıra hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini anlatmaktadır.

Oyun, ana karakter Joel ve genç bir kız olan Ellie’nin hayatta kalma mücadelesini konu almaktadır. Joel, bir kaçakçıdır ve Ellie, bir aşıyı taşımaktadır. Hikaye, bu iki karakterin birbirleriyle bağlantı kurması ve zorlu yolculuklarında birbirlerine güvenmeleri etrafında dönmektedir.

Oyunun mekanikleri, birinci şahıs bakış açısı ve üçüncü şahıs bakış açısı arasında geçiş yapabilme, sızmaya ve yakın dövüş yapmaya odaklanmaktadır. Oyunda ayrıca birçok bulmaca ve gizli alan da bulunmaktadır.

Oyun, genel olarak eleştirmenler tarafından çok olumlu karşılanmış ve birçok ödül kazanmıştır. Ayrıca, 2020 yılında bir devam oyunu olan “The Last of Us Part II” piyasaya sürülmüştür.

“The Last of Us Part II”, önceki oyuna benzer bir şekilde post-apokaliptik bir dünyada geçmektedir ve yine Joel ve Ellie’nin hikayesini anlatmaktadır. Ancak bu sefer, oyun daha da karanlık ve acımasız bir hikaye anlatmaktadır.

Oyun, yine birinci şahıs bakış açısı kullanmaktadır ve önceki oyuna ek olarak daha gelişmiş sızmaya, yakın dövüşe ve ateşli silahlara odaklanmaktadır. Ayrıca, oyunun hikayesi, gerçekçi insan davranışları ve zorlu ahlaki kararlar gibi yeni özellikler içermektedir.

The Last of Us Part II, oyun eleştirmenleri tarafından genellikle olumlu karşılanmıştır, ancak oyuncular arasında bazı tartışmalar yaratmıştır. Bununla birlikte, Naughty Dog’un yapım kalitesi ve hikaye anlatımı, oyunun başarısına katkıda bulunmuştur.

The Last of Us 2 Torrent İndir

Magnet Link (Tıkladığınızda torrent programınız otomatik açılır)

Dosya boyutunu küçültmek için Türkçe harici dilleri indirmenize gerek yok, indirme kısmı geldiğinde alttaki şekilde indirme sağlayabilirsiniz.

The Last of Us PC Dosyalar